Decolori

ozdabiamy wspomnienia

Wesele w stylu greenery

W naszej galerii znajdziecie wiele dekoracji wykonanych w kolorystyce zielono – białej, jednak przeważnie są one związane z wystrojem kościoła, z kolei nam od dawna marzyło się zastosowanie stylu greenery kompleksowo, od bukietu ślubnego, po całościowy wystrój sali i kościoła. Realizację tego małego marzenia umożliwili nam Dorota z Dawidem, powierzając nam oprawę florystyczną podczas jednego z ich najważniejszych momentów życia. Od razu chciałabym zaznaczyć, iż było to dla nas nie lada wyzwanie, a jednoczenie ogromne wyróżnienie, gdyż Państwo Młodzi sami działają w branży ślubnej: Dawid jako DJ, z kolei Dorota, jako konsultant ślubny (więcej znajdziecie na stronie www.facebook.com/Warsztat-Ślubny-by-Dorota-Wawrzyczek-Antończyk ). Poniżej przedstawię to, co udało się nam wspólnie stworzyć, ponieważ należy zaznaczyć, że wiele pomysłów wyszło od samej Pani Młodej, która od początku wiedziała jaki styl ma być zachowany i jakie elementy najbardziej się jej podobają. W tym poście, chciałabym również pokazać Wam na przykładzie kilku kroków, jak przebiega wykonywanie przez nas kompleksowej dekoracji. Uprzedzam, jest co czytać :).

Krok 1 – dekoracja sali

Z reguły przygotowania trwają około tygodnia/dwóch przed daną uroczystością, ale oczywiście wszystko zależy od wielkości zlecenia. Na salę możemy wchodzić zazwyczaj dzień przed weselem, stąd też musimy być perfekcyjnie przygotowane, mimo to taki czas jest optymalny przy dekoracji składającej się z czegoś więcej, niż tylko dostarczeniu gotowych kompozycji. Jednak dbając od jakość naszych usług wolimy przywozić tzw. półprodukty, które można dokończyć na sali, aby mieć pewność, że kwiaty wytrzymają wymagany czas, jak i nie zostaną w żaden sposób uszkodzone podczas transportu. Oczywiście nie zawsze jest taka możliwość, ponieważ coraz częściej sale mają bardzo napięte grafiki i organizują imprezy prawie codziennie, jednak i wtedy staramy się o to, by kwiaty przez nas dostarczane były odpowiednio przygotowane. Przy okazji tej dekoracji mieliśmy to szczęście, że sala Pradziad umożliwiła nam wejście na salę dzień wcześniej i mogliśmy spokojnie wykonywać swoją pracę, nie stresując się upływającym czasem :). Na sali nie mogło zabraknąć pięknych białych kwiatów oraz zielonych liści czy też idealnie wpisującego się w ten styl ruskusa.

Krok 2 – dekoracja kościoła

Tutaj również często jesteśmy ograniczane czasowo, ze względu na msze święte odbywające się danego dnia lub nieoczekiwanie przypadające inne wydarzenia kościelne. W tym wypadku udało się nam wykonać dekoracje kwiatowe w kościele tego samego dnia, ponieważ nazajutrz miałyśmy jedynie godzinkę na wykonanie pozostałych elementów wystroju. My osobiście byłyśmy zachwycone architekturą kościoła św. Jerzego w Rydułtowach, jego wnętrze pasowało idealnie do danego stylu, a szeroka nawa umożliwiła rozmieszczenie po bokach ławek szklanych lampionów ze świecami.

Krok 3 – bukiet ślubny

Często Panie Młode mają problem ze zdecydowaniem się na to, jaki bukiet wybrać. Internet proponuje nam mnóstwo inspiracji, jakimi możemy się sugerować podczas poszukiwań i zazwyczaj kończy się to folderem pełnym zdjęć, a co za tym idzie brakiem tego jedynego. Nie chodzi oczywiście o to, że Pani Młoda musi mieć dokładnie taki bukiet, jak na obrazku, bo to zazwyczaj jest często nieosiągalne ze względu na porę roku i obecność danych kwiatów na giełdzie lub po prostu ich braku. Dla nas często wystarczą informację odnośnie kolorystyki, formy i wielkości bukietu, aby był odpowiedni do sylwetki Pani Młodej i wpasowywał się w całościowy wystrój sali i kościoła. Dorota od początku wiedziała, że ma być biały, a za naszą sugestią zgodziła się, aby dodać odrobinę zieleni. Bukiet zawsze wykonujemy w dzień ślubu, mamy wtedy pewność, że wybrane kwiaty są na tyle świeże, by mogły pozostać bez wody przed dłuższy czas. Zgodnie z tradycją (przynajmniej panującą na śląsku), to Pan Młody odbiera kwiaty i przywozi je do Pani Młodej przed samą ceremonią, jest to element tzw. wykupin.

Krok 4 – samochód

To jakim samochodem pojedzie Para Młoda do ślubu, to ich indywidualna sprawa. Jedni wolą wypożyczyć na tą okazję wystawną limuzynę, inni nowoczesny model lub wręcz przeciwnie klasyczny zabytkowy pojazd, a zdarzają się pary, które chcą, aby tego dnia towarzyszyło im własne, prywatne auto. Tak właśnie było i w tym wypadku, jednak Fiat 500, którym na co dzień jeździ Pani Młoda ma dodatkowy atut – idealnie wkomponował się w całość wystroju, a dekoracje pięknie kontrastowały z jego bordowym lakierem. Samochód został udekorowany przed ceremonią, zawsze należy pamiętać, aby dekoracje były mocno przytwierdzone, ale jednocześnie nie niszczyły powłoki lakieru, stąd też do ich przymocowania zazwyczaj służą gumowe przylepce. Czy tak samo jak my uważacie, że w tym “ubranku” wygląda przeuroczo?

Jeśli dotrwaliście do końca tego postu, to należy się Wam ogromny podziw 🙂 Mamy nadzieję, że ten post nie tylko pozwolił Wam zapoznać się ze stylem greenery, ale również mogliście dowiedzieć się jak przebiega nasza praca krok po kroku. Więcej zdjęć znajdziecie niebawem w naszej galerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *